چرا مهم تر از چگونه است

چرا مهم تر از چگونه است

همیشه مهم تر است که بدانید چرا کاری را انجام می دهید تا اینکه چگونه انجامش می دهید بعضی وقت ها چگونه پر زحمت است ؛خسته کننده است یا حتی نا امید کننده است. اگر یک جواب راضی کننده برای چرا نداشته باشید احتمالا به خودتان زحمت سر و کله زدن با چگونه را نخواهید داد. برای همین قبل از این که برویم سراغ طراحی بهترین سال تان بگذارید توضیح دهم که چرا باید در قدم اول ، اهدافتان را مشخص کنید.

 

۲ دلیل کیفیت و کمیت موفقیت :

تعیین هدفهای بزرگ

تعهد به آن ها

 

دو صفت رایج انسان های خیلی موفق

صفت های رایجی که انسان های خیلی موفق دارند :

۱-تعهد خستگی ناپذیر به یادگیری و…

۲-اهدافی که به شکل واضح نوشته شده اند و برنامه های مشخصی برای رسیدن به آن ها وجود دارد.

اگر می دانستید با چند ساعت وقت گذاشتن ، می توانید نتایجی را که در زندگی می گیرید، نسبت به بقیه همکاران و رقبای خودتان ده برابر کنید و با نوشتن اهداف تان روی کاغذ می توانید دستاوردهایتان را ده برابر کنید؛ این کار را می کردید؟به نظرتان ارزشش را داشت؟جواب ساده است ولی شنیدن کی بود مانند دیدن.

 

مزیتهایی که اهداف مشخص شده دارند:

مزیت تاثیر گذار سرعت

گذشته،تحصیلات و سطح فعلی موفقیت تان مهم نیست اگر در مهارتها و روش هایی که یادتان می دهم استاد شوید خیلی زود می توانید بر تمام اطرافیان تان برتری پیدا کنید می توانید بیش از پیش به پتانسیل بزرگی که در شما وجود دارد ، برسید و در عرض یک سال به چیزی دست پیدا کنید که بقیه در کل زندگی به آن می رسند. می توانید به دستاوردهای خیلی بیشتری برسید آن هم در کوتاه ترین بازه ی زمانی که فکرش را می کنید.خیلی از آدم ها را دیده ام که هوش متوسط داشته اند و آدم های نابغه را پشت سر گذاشته اند. کسی که بتواند مهارت موثر تعیین هدف و دستیابی به آن را یاد بگیرد ثروتمندتر ، موفق تر و شادتر از نابغه هایی خواهد بود که حتی نمی دانند واقعا چه می خواهند!

بگذارید اینطور بگویم : یک نابغه هنوز هم در یک کشور غریبه ، بدون نقشه گم می شود حتی یک فرد کند ذهن هم اگر نقشه داشته باشد و طبق آن حرکت کند زودتر از او به مقصد می رسد نقشه ی جایی را که می خواهید بروید،تهیه کنید.این مثال نشان می دهد هدف ها چگونه به شما جهت و سرعت می دهند:

۳ پسر که مشغول کوهنوردی بودند به زمین می رسند آنها یک مسابقه گذاشتند که ببینند چه کسی می تواند در یک خط مستقیم حرکت کند. ۲ نفر اول هر قدم را بررسی می کردند و با دقت هر قدم را جلوی قدم بعدی می گذاشتند وقتی به مسیر نگاه می کنند متوجه می شوند که یا زیگزاگ رفتهاند یه به یک سمت خم شده اندپسر سوم یک مسیر کاملا مستقیم را طی می کند تازه خیلی هم سریع تر چگونه این کار را کرده است؟ تمرکزش را روی یک درخت در دوردست جمع کرده و به سادگی به سمت آن حرکت کرده است در حالی که اغلب مردم رویکاری که می کنند یا جایی که می خواهند بروند به صورت روزانه تمرکز می کنند فقط وقتی شما اهدافی داشته باشید که به دور دست متمرکز شده اند می توانید به سریع ترین و مستقیم ترین شکل ممکن به ان سمت حرکت کنید.

یادگرفتن هدف گذاری مهم ترین مهارت برای موفقیت است زندگی تان بدون هدف شبیه قایقی است که سکان ندارد انگار با جریان آب حرکت می کنید و بارها می خورید به صخره هدف گذاری مناسب شما را در قایقی تندرویی می گذارد و به شما هدفی می دهد برای حرکت کردن صاف می روید سمت مقصد و با سرعتی عالی به آن می رسید.

کشف قدرت تسخیرناپذیر درونی

شده که قبل از این تلاش کنید و شکست بخورید؟بعد از اینکه هیجان ایجاد تغییر از بین رفت ، متوجه شده اید که با انگیزه ماندن به آن اندازه که به هدف تان برسید ،سخت است؟جای نگرانی نیست این بار می تواند فرق داشته باشد این بار کمک تان می کنم تا قدرت شکست ناپذیر درونی ، نیروی محرکه و شو و انگیزه ی بی پایان تان را کشف کنید. نه؛این قدرت اراده تان نیست این قدرت چراست این قدرت وادارتان می کند کوه ها را جابه جا کنید، اقیانوس ها را با شنا کردن بپیمایید و از بین آتش بگذرید تا به هدف هایتان برسید .

وقتی دلیل تان به اندازه ی کافی بزرگ باشد،تقریبا هر کاری حاضرید انجام دهید

این در واقع قدرت چرای انسان است که افکارش را لبریز از انگیزه برای انجام وظایف خسته کننده و پر زحمت دنیوی می کند.کل چگونگی های زندگی انسان بی معنی خواهد بود تا وقتی یک چرای قوی و کافی وجود نداشته باشد تا وقتی خواسته ها و انگیزه های تان را در مسیر درست قرار ندهید؛ تمام راه هایی را که  برای پیدا کردن یک زندگی بهتر جست جو می کنید ، از دست خواهید داد در واقع اگر قدرت چرا که همان خواسته شماست کافی نباشد تعهد و شکیبایی تان به اندازه کافی قوی نخواهد بود و این جوری ، شما مثل خیلی از انسان های دیگر،خیلی زود نا امید خواهید شد و مسیرتان به یک زندگی یکنواخت ختم می شود ولی این حق تان نیست!

کسی پیروزاست که همیشه دلیل موجهی برای چرایی اش در جهت رسیدن به بهترین شیوه ی انجام چگونگی یک موضوع دارد در واقعیت می بینیم که این قضیه ، دائم تکرار می شود و همین نقطه ی عظمت و سربلندی برای به دست آوردن یک نتیجه ی فوق العاد است حالا وقت اش شده که قفل عشق ، شور و جسارت را در اعماق وجودتان به کمک قدرت تسخیر ناپذیر و شکیبایی قدرت چرا باز کنیم.