طرز فکر فست فودی برای موفقیت

طرز فکر فست فودی موفقیت

از این اعتقاد که موفقیت باید به همان سرعتی بدست آید که مثلا فست فود حاضر می شود،یا مثل یک عینک مطالعه یک ساعته ساخته می شود ، یا عکسی که ۳۰ دقیقه ای چاپ می شود ، یا غذایی که در مایکروویو می پزند، یا آب گرم فوری یا ارسال و دریافت سریع پیامک از طریق تلفن همراه این طرز فکر را باید ول کنید.

به خودتان قول دهید که یک بار و برای همیشه ، همه ی فکر و خیالات شبیه برنده ی بخت آزمایی شدن را رها کنید و با واقعیت رو به رو شوید، چون شما فقط داشتانهایی را می شنوید که درباره ی آن یک برنده صحبت می کنند ولی از آن میلیون ها نفر بازنده حرفی نمی زنند.آن شخصی که می بینید به خاطر برنده شدن در یک شرط بندی شادی می کنید چیزی از صدها باری که شکست خورده است به زبان نمی آورد. اگر با استفاده از ریاضی، احتمال برنده شدن و کسب یک نتیجه مثبت را حساب کنیم ،با یک عدد خیلی خیلی کوچک که به صفر گِرد می شود ، رو به رو می شویم که نشان می دهد احتمال برنده شدن شما در حد صفر خواهد بود. دانیل گیلبرت،روان شناس هاروارد و نویسنده ی کتاب (شیرجه در خوشبختی ) می گوید اگر در هر ۳۰ ثانیه یک بازنده ی مسابقه را در تلویزیون نشان دهیم که در عوض ، بگوید باختم، حدود ۹ سال طول می کشدتا کل بازنده های یک قرعه کشی را نشان دهیم.

 

دیگر برای راه حل های سریع یا شانسی تلاش نخواهید کرد. خودتان را با این باورها گول نزنید که مثلا یک ورزشکار فوق العاده موفق زندگی اش را صرف هزاران ساعت تمرین های خیلی سخت و منظم نکرده است.او برای تمرین کردن صبح ها خیلی زود از خواب بیدار می شود و در حالی که دیگران از تمرین کردن دست می کشند به تمرین مداوم ادامه می دهد او با سختی های محض ،سرخوردگی از شکست،تنهایی،سخت کوشی و نا امیدی مقابله می کند تا در نهایت به مقام اول می رسد.

من فقط می خواهم که از اعماق وجودتان بدانید که تنها راه رسیدن به موفقیت از طریق انجام پیوسته ی کارهای معمولی،غیرجذاب،غیرمهیج و بعضی وقت ها نظم و ترتیب های سخت روزانه ای است که در طول زمان ، ترکیب شده اند . در ضمن بدانید که نتایج مدنطر زندگی دلخواه و شیوه ی زندگی رویایی تان وقتی اتفاق می افتد که از طریق انجام پیوسته ی کارهای معمولی،غیرجذاب،غیرمهیج در راستای هدف در طول زمان ترکیب شده اند.