تکنیک های تقویت ارتباط اجتماعی

چطور متفاوت تر از دیگران دست بدی

در مورد ارتباطات چشمی مطالعه داشته اید اولین قدم ارتباطی ،ارتباط چشمی هست زمانی که ارتباط چشمی اتفاق می افتد در عرض چند ثانیه مهلت دارید که طرف مقابل را جذب کنید طوریکه از شما خوششان بیاید بعد ازاین تاثیر یک تاثیر آنی دومی یعنی دست دادن هست که تاثیر زیادی بر قضاوت فرد مقابل نسبت به شما دارد دست دادن ضعیف ارتباطات ضعیفی را می رساند خودتان تصور کنید که با فردی دست می دهید و هنگام دست دادن فرد مقابل بی حال هستش چه حسی نسبت به فرد دارید؟ دست دادن نه باید طوری باشد که  دست طرف مقابل خرد شود نه جوری باشد که انتظار دارید دست شما را ببوسد!

چطوری دست بدهیم که طرف مقابل احساس خوشایندی نسبت به ما داشته باشد؟

می دانید می توانید گرمای بدنتان را به به بدن فرد مقابل سرازیر کنید که با لمس کردن نقاط حساس بدن اتفاق می افتد زمانی که می خواهید دست بدهید آرام انگشت اشاره ات را روی رگ مچش قرار بده تا طرف مقابل گرمای بدنت را احساس کند وقتی که می خواهید دست بدهید دستتان را طوری می گیردید که انگشتتان به نبضش برسد اینطوری تماس بیشتری با هم پیدا می کنید و این یعنی دست دادن به طور متفاوت

چطور از کسی دعوت کنی

برای دعوت کردن کسی که واقعا دوستش دارید و میخواهید دعوت شما را بپذیرد و به قولی رد نکند باید با اعتماد به نفس حرف بزنی مخصوصا زمانی که از کسی دعوت می کنید آدم بزرگی هست منظورم افراد کله گنده اند مثلا اگر با طرف مقابل تقریبا راحت هستید اینگونه دعوت کنید که بگوئید : “دوست دارم هر از چند گاهی باتو ناهار بخورم چند تا تاریخ بگو که وقتت آزاده” یک جمله ی کلیشه ای که موقع دعوتها از آن ستفاده می کنند و استباه هم می باشد که می گویند آخر هفته چطوره؟ این جمله احتمال قبول کردن دعوت را پائین می آورد باید بگونه ای حرف زد که وقت از طرف مقابل تعیین گردد یعنی از کسی که دعوت می کنید به گونه ای با اعتماد به نفس دعوت می کنید که انگاری او دوست دارد با شما ناهار یا شام و..  بخورد و این شانس رو بهش میدی که وقتشو خودش انتخاب کنه.

در کل دعوت هایتان را به یک روز مشخص نکنید اگر به میهمان و یا فرد خاصی که می خواهید دعوت کنید شانس انتخاب زمان را بدهی رد کردن دعوتت برایش سخت می شود.

 

چطور آدم معمولی به نظر نیای

خیلی جالبه که بدونید همه ی ما در ار تباطات اجتماعی عادت های گفتن جمله های نظیر “دستتون درد نکنه، مرسی،ممنون و…” را نمی توانیم تغییر دهیم چون هر بار که این جملات رو که روزانه تکرار می کنیم در شیار عمیق تری از مغزمان حک می شود. کلا تغییر سخت است ولی اگر می خواهید آدم معمولی به نظر نیای باید متفاوت تر از دیگران باشید باید بتوانید از جمله های جایگزین استفاده کنید و راه حل اینگونه مسائل فقط تمرین است شما می توانید از جمله هایی نظیر ” از روزتان لذت ببرید،روز دلپذیری داشته باشدو…” مثلا تعریف کوچکی از طرف مقابل داشته باشید یا از ترفند و جملات دیگری استفاده کنید از خلاقیتتان استفاده کنید.

حالا برای گفتن جملات خوب هستش که این موارد را نیز رعایت کنید صدا تقریبا بلند و ارتباط چشمی مناسب یادتان نرود