• 177

  تمرین کنید،تمرین کنید، تمرین کنید

 • 178

  فن بیان لازمه هر ارتباطاتی هست

 • 179

  نتایج کوچک در نهایت منجر به نتایج بزرگی می شود

 • 180

  به سایت آموزش ارتباطات و فن و بیان خوش آمدید

تقویت ارتباط چشمی برای جذب طرف مقابل

خیلی از ماها در مورد ارتباطات چشمی از کتابهای مختلف یا افراد مختلف شنیده ایم که گفته اند ارتباط چشمی داشته باشید ولی در مورد اینکه به چه صورتی باشد تا ارتباط چشمی سالم و قوی داشته باشیم صحبت نکرده اند و من در اینجا قصد دارم تا راهکارهایی رو ارائه بدهم تا ارتباطات چشمی شما تقویت شود و از تغییراتی که در ارتباطاتتان با طرف مقابل شکل می گیرد متعجب شوید.

حتی این افراد هم

ارتباط چشمی حتی برای افراد با اعتماد به نفس سخت هست!

و این موضوع مشخص میکند زمانیکه ما ارتباط چشمی خوبی نداریم اصلا اشکالی ندارد به خودتان امیداوری بدهید که با تمرین و عمل به آن باعث تقویت قابل ملاحظه ای در ارتباط چشمی تان می شود که برایتان به عادت تبدیل می شود.

 

ارتباط چشمی

یک نکته ی خیلی مهمی که در ارتباط چسمی با طرف مقابلتان باید رعایت شود این هست که به ناحیه هایی از چشم های طرف مقابلتان توجه کنید که باعث قطع ارتباط یا بی تفاوتی نسبت به ارتباط چشمی نگردد!

پس ما باید یکسری از پارامترهای چشم طرف مقابل را برای خودمان توصیف کنیم که باعث قطع ارتباط چشمی نگردد اگر این موارد را به خوبی رعایت کنید یک ارتباط چشمی قوی خواهید داشت که اولین و موثرترین ارتباط بین افراد می باشد حالا چشم تصویر بالا رو در نظر بگیرید چه چیزهایی را می توانید توصیف کنید؟

همین طور که به کسی خیره شده اید آهسته رنگ چشمانش را برای خودت توصیف کن روی آبی یا عسلی  کمرنگ یا پر رنگ باشند.

شکل چشم هایش را توصیف کن که آیا گرد هست یا بیضی چشم هایش افتاده است یا ایکی از چشمانش کوچک تر است.

روی مژه ها هم میشه تمرکز کرد مژه هایش صاف اند یا فر هستند، مژه ها کوتاه اند یا بلند

 

برای غلبه بر چالش ارتباط چشمی ببین چشمهایش چقدر با هم فاصله دارند اینگونه نگاه کردن باعث میشود چشمان شما از یک چشم به چشم دیر حرکت کند و از ساکن ماندن چشمان خودتان جلوگیری می کند و یک حرکت حرفه ای برای ارتباط چشمی به حساب می آید

 

اگر نیازی به ارتباط چشمی بلند مدتی هست تعداد پلک زدن هایش را می تونی بشماری مثلا در سخنرانی ها این ارتباط چشمی جواب می دهد

تمام مواردی که گفته شده رو در نظر بگیرید و دفعه بعد هنگام ارتباط با طرف مقابلتان این موراد را اجرا کنید ببینید تاثیر میگیرید یا نه؟ من به شما قول میدم که ارتباط چشمیتان تقویت خواهد شد.

 

تمریناتی که می توانید برای خودتون داشته باشید:

 

۱-اگر برایتان میسر هست عکس هایی از افراد را که در مجله ها یا روزنامه ها هست برش داده و به دیوار بچسبانید و این موارد رو اجرا کنید تا در واقعیت این ارتباط چشمی برایتان راحت شود.

۲-یک تمرین عالی اگر در یک مهمانی یا یک دورهمی بین دوستانتان که تا ۳ نفر باشند بحثی رو شوع کنید حالا تکنیک های ارتباط چشمی رو اجرا کنید ولی این دفعه باید بین این سه نفر ارتباط چشمی یک به یک اجرا شود یعنی به نفر اولی نگاه می کنید مکث بعد نفر دومی و ای آخر شاید اگر ارتباط چشمی ضعیفی داشته باشید برای اولین بار برایتان سخت باشد ولی به مرور بعد از تمرین باورتان نمی شود که این ارتباط چقدر عمیق تر و شما رو جذاب تر کرده تمام سخنرانان می دانند که ارتباط چشمی چقدر مهم هست چون آنها باید حداقل بین ۵۰۰ تا ۵۰۰۰نفر ارتباط برقرار کنند ولی شماها از همین جمع ۳ نفره شروع کرده و بعد زیاد تر کنید خودتان را به چالش بکشید شاید برایتان سخت باشد ولی نتیجه برایتان لذت بخش خواهد بود.

۳-تمرین دیگه ای که می تونید ارتباط چشمی خودتان را تقویت کنید خودتان را در آینه نگاه کنید و یک لبخند هم بزنید

ارتباط چشمی

 

سخن پایانی:

دقت کنید هنگام ارتباط با افراد سر پائین نباشد چون طرف مقابل احساس می کند شما به آن بی توجه اید و ارتباط خوبی بین شما برقرار نمی شود زمانی که سر بالا باشد یک ارتباط چشمی خواهید داشت ولی بعضی مواقع اگر دقت کرده باشد می بینید چقدر سخته که به چشم های طرف مقابل نگاه کنید و صحبت هم کنید این امر عادی هست تمام سخنرانان،بازیگران و مجریان یک ارتباط چشمی قوی دارند از این به بعد به آنها توجه کنید یاد بگیرید چگونه به چشمهای طرف مقابلشان توجه می کنند حتی یک لحظه ام از این ارتباط چشمی دست بر نمی دارند چون می دانند یک ابزار قوی ارتباطی نسبت به طرف مقابل دارند و این طوری نسبت به طرف مقابل جذاب تر به نظر می رسند.

 

 • www.takdehghan.com